Dawson Reunion 2019 - Akademia Dawsona
OPIS SPOTKANIA:

Spotkanie z okazji 5 lecia Akademii Dawsona Polska, dedykowane absolwentom szkolenia „Funkcjonalna okluzja – od stawu skroniowo-żuchwowego do projektowania uśmiechu”,
a w szczególności absolwentom Curriculum Akademii Dawsona. Zapraszamy na szereg wykładów poświęconym leczeniu kompleksowemu oraz wprowadzeniu go do praktyki. Głównym wykładowcą podczas tego spotkania będzie Glenn DuPont, DDS.

Dzień 1
 1. „Pierwszorazowa rozmowa konsultacyjna” – Dorota Stankowska, lek. stom.
  Dorota Stankowska opowie, dlaczego warto umawiać pierwszorazowego pacjenta
  na konsultację, a nie od razu na leczenie. Powie o korzyściach płynących z takiego postępowania oraz o możliwych problemach wynikających z nierealizowania takiego schematu. Podzieli się z Tobą kilkunastoletnim doświadczeniem oraz odpowie na każde Twoje pytanie. Przedstawiona zostanie standardowa procedura przyjmowania pacjenta oraz odstępstwa od niej w wyjątkowych sytuacjach.
 2. „W jaki sposób komunikować stomatologię kompleksową” – Arek Buziewicz
  Pacjenci kompleksowi wymagają szczególnej cierpliwości nie tylko w leczeniu, ale również dużo wcześniej, na etapie edukacji i dojrzewania do decyzji zakupowych. Świadomość istnienia kompleksowej stomatologii pośród potencjalnych pacjentów jest bardzo niska.
  Nie pomaga również fakt, że są to często osoby, które z różnych przyczyn latami zaniedbywały zdrowie swojej jamy ustnej. Ich lęk przed stomatologiem jest często
  tak duży, że paraliżuje ich sama myśl o konsultacji, a ewentualne  leczenie odkładają
  w nieskończoność. Między innymi o takich pacjentach i o sposobach na ich przekonanie
  do leczenia kompleksowego opowiem w trakcie mojego wykładu. Zaprezentuję rozwiązania sprawdzone w Dentim Clinic oraz w innych gabinetach stomatologicznych w całej Polsce. Wytłumaczę również ogromne znaczenie tzw. marketingu wewnętrznego, dzięki któremu każdy gabinet może zwielokrotnić szanse podejmowanych przez pacjentów decyzji
  o leczeniu kompleksowym.
 3. Jak sprawić, aby moja mała firma stała się Wielka? – lek. stom. Wojciech Fąferko
  Standaryzacja procedur gabinetowych na przykładzie analizy okluzyjno-estetycznej i wiedzy wyniesionej z Akademii Dawsona. Czy wstając rano czujecie, że natłok rzeczy do zrobienia
  w dniu dzisiejszym Was przytłacza? Czy w przerwach między pacjentami odwiedza Was ciągle któryś z członków zespołu z coraz to nową sprawą? Czy często wybiegacie z gabinetu
  w pośpiechu pędząc z konieczności wykonania pozagabinetowych obowiązków pozostawiając w pracy wiele nierozwiązanych spraw? A może siedzicie wieczorami przy komputerze i wykonujecie obowiązki managera, księgowej i marketingowca w jednym? Jeśli chcecie się przekonać, że da się żyć inaczej i że są narzędzia, które nam w tym pomagają, zapraszamy na nasz wykład.
Dzień 2
 1. „Regeneracja kości jako element leczenia kompleksowego.”  – lek. stom. Michał Szczutkowski
  Wykład będzie przedstawiał nowoczesne techniki odbudowy stabilnej długoterminowo kości oraz uproszczenie metod uzyskania tego celu.
  Współcześnie utrzymanie długotrwałej przewidywalność leczenia kompleksowego jest uzależnione od współistnienia 4 elementów: ssż, mięśni, zębów tylnych i bocznych. Istnienie dwóch z tych elementów, czyli zębów tylnych i bocznych, jest zależne od istnienia kości wyrostków zębodołowych. Duża część sytuacji, w których dochodzi do utraty zębów, prowadzi także do tak znaczącej utraty kości, że nie jest możliwa implantacja. W naszym leczeniu chcemy uzyskać długoterminowe utrzymanie pionowego wymiaru wysokości zwarcia oraz przeprowadzić je maksymalnie zachowawczo. Wolimy zastosować oszczędną preparację pod licówki lub odbudowy kompozytem zamiast szlifować filary pod mosty.
  I tu stabilna odbudowa kości wydaje się kluczowym elementem.
 2. Glenn Dupont, DDS

          SESJA 1: Jak w przewidywalny sposób rozwiązać każdy przypadek:  Zaczynając od prostych, a kończąc na trudnych.

 • Przedstawione zostaną zasady kompletnej stomatologii, a następnie zastosowane w celu stworzenia idealnych funkcji oraz estetyki.
 • Zostanie również zaprezentowany najlepszy sposób na sekwencyjne leczenie,
  aby zmaksymalizować wydajność oraz zwiększyć dochodowość praktyki stomatologicznej.
 • Ta sesja stworzy podwaliny dla kolejnych 3 sesji na przestrzeni 2 dni.

          SESJA 2: Uproszczone podejście do leczenia

 • Odpowiednie dopasowywanie sił zgryzu działających na zęby jest koniecznym komponentem w pomaganiu pacjentom w cieszeniu się zdrowymi zębami przez całe życie.
 • Zostanie zaprezentowane szczegółowe podejście, które może zostać zastosowane
  do regulowania zgryzu na wypełnieniu, koronce, naturalnym zębie lub podczas rehabilitacji całej szczęki.
 • Zostaną omówione przypadki, takie jak: pacjenci 3 klasy, implanty, etc.
 • Co robisz, kiedy stawy skroniowo-żuchwowe dają poczucie dyskomfortu i nie są stabilne? Odpowiedź na to pytanie również zostanie szczegółowo omówiona.
Dzień 3

Glenn DuPont, DDS

SESJA 3: Kiedy najlepiej podnieść wysokość zwarcia?

 • Podniesienie wysokości zwarcia jest jednym z sposobów, aby osiągnąć długo-trwające, możliwe do przewidzenia rezultaty. Efektem będzie idealne funkcjonowanie i piękny wygląd.
 • Podczas prezentowania bardziej skomplikowanych przypadków, tematem dyskusji będzie to, kiedy oraz w jak sposób, podniesienie wysokości zwarcia pomoże osiągnąć końcowy efekt.
 • Korzystanie z listy kontrolnej będzie podkreślane podczas całej fazy planowania i leczenia.

SESJA 4: Rozwiązanie każdego przypadku za pomocą planowania.

 • Stosując systematyczne szczegółowe podejście, omówimy każdy przypadek, z którym przyjdą uczestnicy
 • Każdy z uczestników otrzyma gotowe rozwiązanie swojego przypadku.
WARIANTY DO WYBORU

Uczestnik regularny

 • bilety na wszystkie przewidziane wykłady
 • nocleg w pokoju 2 osobowym ze śniadaniem w pięciogwiazdkowym hotelu Green Mountain w Karpaczu (więcej informacji o hotelu: https://green-mountain.pl)
 • atrakcje dodatkowe – bieganie lub joga z instruktorem do wyboru w godzinach poza wykładowych
 • wieczorne biesiadowanie przy grillu oraz koktajl bar
 • pozostałe atrakcje wliczone w cenę pokoju (m.in. basen kryty, sauny, strefa relaksu)

Uczestnik regularny + Osoba towarzysząca (bezpłatnie)

 • nocleg w pokoju 2 osobowym ze śniadaniem z uczestnikiem regularnym w pięciogwiazdkowym hotelu Green Mountain w Karpaczu (łoże małżeńskie)
 • atrakcje dodatkowe – bieganie lub joga z instruktorem do wyboru w godzinach poza wykładowych
 • wieczorne biesiadowanie przy grillu oraz koktajl bar
 • pozostałe atrakcje wliczone w cenę pokoju (m.in. basen kryty, sauny, strefa relaksu)

Uczestnik regularny + Osoba Towarzysząca (bezpłatnie) + Dzieci

 • każdy uczestnik regularny może zabrać ze sobą dwójkę dzieci, w przypadku większej liczby dzieci, konieczna jest dodatkowa rezerwacja pokoju na koszt uczestnika (wówczas prosimy o bezpośredni kontakt z hotelem)
 • nocleg w pokoju 2 osobowym ze śniadaniem z uczestnikiem regularnym (każdy pokój ma rozkładaną sofę, pomieści się tam maksymalnie 2 dzieci)
 • atrakcje dodatkowe – bieganie lub joga z instruktorem do wyboru w godzinach poza wykładowych (tylko w obecności prawnego opiekuna)
 • wieczorne biesiadowanie przy grillu oraz koktajl bar (tylko w obecności prawnego opiekuna)
 • pozostałe atrakcje wliczone w cenę pokoju (m.in. basen kryty, sauny, strefa relaksu) (tylko w obecności prawnego opiekuna)

INFORMACJE O KURSIE

GODZINY WYKŁADÓW: 

20 września
15:00-18:00 – wykłady
18:00-20:00 – czas wolny
20:00 – koktajl bar + kolacja

21 września
8:00-9:00 – bieganie/joga
10:00-16:00 – szkolenie
16:00-20:00 – czas wolny
20:00 – Grill z muzyką na żywo

22 września
10:00-16:00 – szkolenie

REJESTRACJA I PŁATNOŚĆ:
do 15 kwietnia – 4057 PLN
po 15 kwietnia – 4757 PLN
po 11 lipca  – 5697 PLN

LOKALIZACJA: Green Mountain w Karpaczu
green-mountain.pl

WYKŁADOWCY

Każdy z wykładowców jest wiodącym praktykiem, który wdrożył podejście Akademii Dawsona we własną praktykę stomatologiczną.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytanie dotyczące tego kursu? Porozmawiaj z nami na temat twoich celów edukacyjnych, opcji kursów, finansowania i nie tylko. Kliknij przycisk poniżej, aby porozmawiać teraz z doradcą. 

Glenn Dupont, DDS

Senior Faculty
Glenn DuPont ukończył Emory University School of Dentistry w 1979 i rozpoczął pracę w praktyce dr Petera Dawsona i dr Rubena”Peta” Roacha w St. Petersburgu na Florydzie. Od tamtej pory uczył się, praktykował i uczył dentystów konceptu stomatologii kompleksowej. Dr DuPont był prezydentem Pinellas County Dental Association i członkiem założycielem the Dawson Center. Jest członkiem American Academy of Restorative Dentistry i American Equlibration Society oraz jest zaangażowany w wielu klubach dyskusyjnych i organizacjach branżowych. Jest starszym wykładowcą w The Dawson Academy.
Dr DuPont prowadzi wykłady w USA i na całym świecie.

Dorota Stankowska

Associate Faculty

Ukończyła ponad 100 kursów w najlepszych ośrodkach stomatologicznych na świecie m.in. w USA, Szwajcarii, Włoszech, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Jest uczennicą największych guru stomatologii adhezyjnej,  m.in. Lorenzo Vaniniego, Didiera Dietschi i Pascala Magne, którzy przekazali jej wiedzę jak w prosty sposób osiągać trwałe i piękne rezultaty. Posiada tytułu Master of Fixed Prosthodontics, który zdobyła na Uniwersytecie w Siennie. Jest aktywnym członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej i affiliate Europejskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Współautorka pierwszego poradnika dentystycznego dla pacjentów „ Bądź bystry u dentysty”. Jest członkiem prestiżowej The Dawson Alumni Association w USA i współorganizatorką The Dawson Academy Polska. W przeszłości zwyciężyła ciężką chorobę. Żyje dzięki lekarzom, którzy jej pomogli. Teraz ona pomaga pacjentom w odzyskiwaniu radości życia dzięki pięknemu uśmiechowi. Umiejętności trenerskie zdobyła u najlepszych nauczycieli na świecie. Od ponad 10 lat wykorzystując nowoczesne techniki nauczania swoją pasję przekazuje dalej ucząc innych dentystów w kraju i zagranicą. Na jej energetycznych kursach nie tylko nauczysz się prawidłowych technik stomatologicznych, ale też będziesz wiedział jak wdrożyć je w codzienną pracę, aby inwestycja w kurs przyniosła sukces osobisty i finansowy.

Michał Szczutkowski, lek. stom.


W 2001 roku ukończył studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Specjalizuje się w periodontologii, implantologii i stomatologii estetycznej. Jest właścicielem prywatnej praktyki: CSE Aquarius i firmy szkoleniowej: Soft Tissue Institute sti.edu.pl w Bełchatowie w woj łódzkim. Najważniejsze kursy: implantologia: Marcus Hurzeler, Dennis Tarnow. Periodontologia: Giovanni Zucchelli, Otto Zuhr, Rino Burkhardt. Regeneracja kości: Fouad Khoury, Ueli Grunder, Istvan Urban. Protetyka i okluzja: Dawson Academy (Florida USA) i Tomas Linkevicius. 

Wojciech Fąferko, lek. stom.

Współwłaściciel sieci gabinetów Dentim Clinic w Katowicach – www.dentim.pl oraz agencji www.marketize.pl, pomagającej gabinetom i klinikom stomatologicznym w pozycjonowaniu się na lokalnym rynku i pozyskiwaniu nowych pacjentów poprzez działania online marketingu.
Swoje doświadczenie zdobywał m.in. prowadząc własną klinikę w Wielkiej Brytanii i budując Dentim Clinic, jedną z najbardziej rozpoznawalnych klinik na Śląsku, zatrudniającej ponad 50 osób, w tym 17 stomatologów, pracujących na 9 fotelach w dwóch lokalizacjach w Katowicach. Współtwórca Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej.
Przedsiębiorca, praktyk, twórca kompleksowych strategii marketingowych oraz systemów usprawniających pracę gabinetów stomatologicznych m. in. systemu zarządzania magazynem stomatologicznym.  Swoje działania opiera m. in. o etyczny marketing, relacje z pacjentami, badanie satysfakcji, turystykę stomatologiczną, budżetowanie oraz nowoczesne systemy zarządzania. Dziesięć lat pobytu za granicą pozwoliło zebrać bogate doświadczenie oraz poznać wpływowe osoby w międzynarodowym biznesie stomatologicznym. Pasjonat nowoczesnych technologii oraz marketingu online. Pozytywnie zakręcony na punkcie mierzenia skuteczności prowadzonych działań. Prywatnie miłośnik szybkiej jazdy autem na torze wyścigowym. Latem spędza każdą wolna chwilę ćwicząc wakeboard na wyciągu, a zimą narty w pobliskich Beskidach.

Arek Buziewicz

Współwłaściciel sieci gabinetów Dentim Clinic w Katowicach – www.dentim.pl oraz agencji www.marketize.pl, pomagającej gabinetom i klinikom stomatologicznym w pozycjonowaniu się na lokalnym rynku i pozyskiwaniu nowych pacjentów poprzez działania online marketingu. Swoje doświadczenie zdobywał m.in. prowadząc własną klinikę w Wielkiej Brytanii i budując Dentim Clinic, jedną z najbardziej rozpoznawalnych klinik na Śląsku, zatrudniającej ponad 50 osób, w tym 17 stomatologów, pracujących na 9 fotelach w dwóch lokalizacjach w Katowicach. Współtwórca Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej. Przedsiębiorca, praktyk, twórca kompleksowych strategii marketingowych oraz systemów usprawniających pracę gabinetów stomatologicznych m. in. systemu zarządzania magazynem stomatologicznym. 
Swoje działania opiera miedzy innymi o etyczny marketing, relacje z pacjentami, badanie satysfakcji, turystykę stomatologiczną, budżetowanie oraz nowoczesne systemy zarządzania. Dziesięć lat pobytu za granicą pozwoliło zebrać bogate doświadczenie oraz poznać wpływowe osoby w międzynarodowym biznesie stomatologicznym. 
Pasjonat nowoczesnych technologii oraz marketingu online. Pozytywnie zakręcony na punkcie mierzenia skuteczności prowadzonych działań. 
Prywatnie miłośnik szybkiej jazdy autem na torze wyścigowym. Latem spędza każdą wolna chwilę ćwicząc wakeboard na wyciągu, a zimą narty w pobliskich Beskidach.

Zobacz film!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Pobierz ten artykuł teraz!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Zobacz film!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Zobacz film!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Zobacz film!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Zobacz film!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Zobacz film!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Zobacz film!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Zobacz film!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Pobierz ten artykuł teraz!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Pobierz ten artykuł teraz!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Pobierz ten artykuł teraz!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Pobierz ten artykuł teraz!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Pobierz ten artykuł teraz!

Zapisz się do naszego newslettera! (Możesz się wypisać w każdej chwili).
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez firmę ADP Dorota, Przemysław Stankowscy, Robert Białach s.c. z siedzibą w Poznaniu. Szczegóły.

autoresponder system powered by FreshMail