Mamy przyjemność zaprosić wszystkich lekarzy stomatologów na spotkanie Akademia Dawsona Study Club. Podczas spotkania omówione zostanie szerokie spektrum kompleksowego leczenia pacjenta zgodnie z filozofią Akademii Dawsona.

Jeżeli jesteś stuprocentowym dentystą, który z pasją i poświęceniem podchodzi do swojego zawodu; który chciałby leczyć kompleksowo, przewidywalnie a tym samym w największym komforcie pracy dla siebie samego, przyjdź do nas i zobacz jak to robimy. Posłuchaj naszych wykładowców, absolwentów, przyjaciół. Dowiedz się jak możesz zmienić swoją praktykę a tym samym świat, w którym żyjesz na co dzień.

Data: 23 marca 2018, godzina 17:00

Miejsce: Centrum Dydaktyczne Akademii Dawsona Polska, ul. Pilska 15, 61-045 Poznań

„Istota zakotwienia w leczeniu ortodontycznym w CR ze szczególnym uwzględnieniem Invisalign” prowadzący Kamil Stefański, lek. dent.

„Istota zakotwienia w leczeniu ortodontycznym w CR ze szczególnym uwzględnieniem Invisalign i zakotwienia szkieletowego”.
– podkreślenie wagi zakotwienia dla przewidywalności wyników leczenia ortodontycznego prowadzonego w relacji centralnej
– zakotwienie międzyłukowe w Invisalign
– intruzja z autorotacją żuchwy na zakotwieniu szkieletowym w Invisalign
– bierna intruzja prowokowana użytkowaniem nakładek Invisalign – ryzyka i korzyści w zależności od klasy kostnej
– intruzja przedostatnich trzonowców w Invisalign na zakotwieniu ostatnich trzonowców bez użycia TAD – odwrotność fenomenu Godona
– koncepcje różnych rozwiązań zakotwień kostnych w połączeniu z Invisalign
– porównanie biomechaniki i dynamiki dwóch metod intruzji odcinków bocznych w Invisalign
Kamil Stefański ukończył European Masters of Aligners w Londynie.
Wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Katedrze Dysfunkcji Narządu Ż̇ucia i Ortodoncji w Zabrzu. Wykładowca Invisalign®. Prowadzi liczne szkolenia i Study Club’y pokazując zastosowanie aparatu Invisalign, jego dokładną biomechanikę jak i ograniczenia. Wszystko to w odniesieniu do relacji centralnej. Wykładowca Dental Tribune International. Od 3 lat pracuje w prestiżowej Klinice Dentim Clinic w Katowicach, gdzie zajmuje się leczeniem ortodontycznym i dysfunkcji narządu żucia. Jako pierwszy na Śląsku rozpoczął używanie aparatu Invisalign oraz wraz z Zespołem Dentim Clinic, diagnostykę i leczenie z uwzględnieniem relacji centralnej SSŻ. W trakcie 2 letniego kursu FACE.
Wraz z żoną Martyną (technikiem dentystycznym) prowadzi pierwsze w Polsce Profesionalne Centrum Wsparcia Planowania Leczenia. 
Od dziecka oprócz medycyny pasjonuje go elektronika i informatyka. Tworzy własne urządzenia oraz pisze własne programy. Relaksuje się grając na pianinie i gitarze.
Jest zapalonym narciarzem. Wiele lat trenował tenis ziemny.

„Onlay’e w codziennej praktyce – prezentacja przypadków” prowadzący Marcin Kopeć, lek. dent.

W trakcie prezentacji omówione zostaną przypadki kliniczne w których zastosowano uzupełnienia typu inlay, onlay, overlay u pacjentów z rozległymi ubytkami twardych tkanek zębów.
Marcin Kopeć ukończył kierunek lekarsko-dentystyczny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W codziennej praktyce zajmuje się stomatologią estetyczną, leczeniem endodontycznym pod mikroskopem oraz leczeniem protetycznym i protetyczno-implantologicznym. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych, kursach udoskonalących i warsztatach praktycznych w kraju i za granicą, m.in. DSD (Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu) czy preparacje zębów pod mikroskopem u dr Massironiego we Włoszech. Skończył Curriculum z Okluzji w prestiżowej Akademii Dawsona z siedzibą główną na Florydzie, USA.

„Diagnoza bezdechu sennego w gabinecie lekarskim” prowadzący Robert Białach, lek. dent.

Bezdech senny jest coraz częstszym problemem u pacjentów. Mimo, że jest to problem dotykający całego organizmu, my jako dentyści jako pierwsi możemy zauważyć i skierować pacjenta na odpowiednie leczenie.
Podczas wykładu zostaną przedstawione  metody rozpoznawania pacjentów z grupy ryzyka bezdechu sennego. Po wykładzie będziesz wiedział, który pacjent może być obciążony tym problemem i będziesz wiedział jakie dalsze badania pacjentowi zlecić.
Robert Białach ukończył kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.Rozwój w kierunku kompleksowej stomatologii zaczął już podczas stażu podyplomowego uczęszczając na liczne kursy min DSD (Digital Smile Design). W gabinecie zajmuje się leczeniem ortodontycznym. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne seminaria oraz warsztaty, dążąc do zapewnienia swoim pacjentom pięknego, zdrowego uśmiechu. Ukończył prestiżową Akademię Dawsona na Florydzie oraz jest uczestnikiem Curriculum Ortodontycznego FACE (Functional and Cosmetic Excellence) w Stambule. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

„Doskonała współpraca w gabinecie stomatologicznym” prowadzący Michał Katarzyński

Ten wykład znakomicie systematyzuje kluczowe kompetencje komunikacyjne, które pomagają lekarzom dentystom lepiej współpracować z asystentką stomatologiczną. Buduje wiedzę z zakresu fundamentów ustalenia zasad i oczekiwań oraz udzialania motywujących informacji zwrotnych, niezbędnych do doskonałej współpracy w gabinecie stomatologicznym.

Cele

  • Poznanie systemu czytelnego ustalania zasad oraz oczekiwań wzajemnej współpracy.
  • Nabycie wiedzy i umiejętności motywowania oraz dyplomatycznego przekazywania negatywnych informacji, aby nie zdemotywować asystentki.

Michał Katarzyński jest autorem pierwszego w Polsce praktycznego poradnika komunikacji dla lekarzy dentystów „Jak zaspokoić 7 podstawowych potrzeb pacjentów stomatologicznych”

Od 5 lat przewodzi idei i filozofii Doskonałej Obsługi Pacjenta, której jest autorem.
Jest wykładowcą Akademii Digital Smille Design, Akademii Dawsona oraz autorem serii artykułów dla Medical Tribune Stomatologia.
Przez ponad 3 lata współzarządzał jedną z największych klinik stomatologicznych w Polsce, która w tym czasie podwoiła liczbę leczonych pacjentów. Jest autorem skutecznych programów szkoleniowych, specjalizuje się w szkoleniach lekarzy dentystów oraz profesjonalnym rozwoju praktyk stomatologicznych.

Zrealizował kilkadziesiąt zamkniętych projektów szkoleniowych a podczas uroczystej gali uhonorował prestiżową nagrodą „Serca Doskonałej Obsługi Pacjenta” 22 praktyki stomatologiczne z całej Polski. W jego wykładach i kursach z zarządzania oraz komunikacji z pacjentem wzięło udział ponad 2000 uczestników.

Uwielbia egzotyczne podróże, na które poświęca każdy swój urlop.

Data: 23 marca  2018, godzina 17:00

Miejsce: Centrum Dydaktyczne Akademii Dawsona Polska, ul. Pilska 15, 61-045 Poznań